FRANCESCO ROSSO

Sündinud Piove di Saccos – ITAALIA – 1987

Francesco Rosso on Itaalias sündinud kunstnik, kes tegutseb Tallinnas. Oma töös uurib ta argielu vaimseid ja füüsilisi külgi, teisendades need visuaalseks aineseks. Rosso kulutab palju aega animatsiooni käsitsi tegemisele, joonistamisele. Ta sulatab animeeritud materjali kokku video ja filmitud materjaliga, mis on kogutud avastusretkedel  linnas ja looduses.

Viimase kümnendi jooksul on Rosso töötanud paljudes kunstiharudes: illustratsioon, film, digitaalne fotograafia, maal, graafika, luule, videokunst ning mitmed erinevad animatsiooni tehnikad. Need kogemused ning soov luua ainuomane väljenduskeel rikastavad Rosso töid aastast aastasse.

Tema lühikesi animafilme on näidatud rahvusvahelisele publikule, teiste hulgas Clermont-Ferrandis, Hamburgis, L’Étranges, Stuttgartis, Seoulis, Interfilmil, ja Encounters Short Film Festivalil.

Lisaks iseseisvale tegevusele, on Francesco Rosso teinud projektide arendamisel koostööd mitmete kunstnikega: alates 2014. aastast on ta olnud tööl Eesti Joonisfilmis kunstnikuna, foonikunstnikuna, animaatorina ning lühifilmi režissöörina.

Filmograafia:

2014 MUST SEEME (õlimaal, klaasianimatsioon / 6’45″ / DCP / Eesti Kunstiakadeemia)

  • Parim Balti Animatsioon, 2ANNAS IFF / Riia, Läti 2014

2014 FOK NABO DISTORIO (nukufilmi tehnikas / 7’04″ / DCP / Eesti Kunstiakadeemia)

  • Parim Debüütfilm, Primanima, Budaörs, Ungari 2015
  • Äramärkimine mittejutustava eksperimentaalse piirekompiva animatsioonivormi kategoorias, Anifilm, Třeboň, Tšehhi Vabariik 2015

2018 HUKULE MÄÄRATUD (foto- ja joonisanimatsioon / 10’50” / DCP / Eesti Joonisfilm)

  • 1. auhind, Etherea Gallery, Genova, Itaalia 2021

2021 NELI KIVI (joonisanimatsioon / 15’22” / DCP / Eesti Joonisfilm)

FRANCESCO ROSSO