Priit ja Olga Pärna animafilm „Lendurid koduteel“ võitis Norras Fredrikstadi rahvusvahelisel animafestivalil grand prix’

Stuudiol Eesti Joonisfilm on hea meel teatada, et Priit ja Olga Pärna värskeim animafilm “Lendurid koduteel” osales Fredrikstadi rahvusvahelisel animafestivalil ja võitis grand prix’. Fredrikstad on Põhja-Euroopa regiooni üks vanimaid ja olulisemaid animafestivale, mille võidufilm on ka järgmise aasta Cartoon d’Or nominent. Cartoon d’Or on Euroopa animaauhind aasta parimale filmile.

Rahvusvaheline žürii koosseisus Tamaki Okamoto, Kine Aune ja Kari Pieskä otsustas anda festivali peaauhinna Kuldse Gunnari Priit ja Olga Pärnale. Žürii hinnangul on “Lendurid koduteel” film, mis paneb rändama läbi mõtete, huvide ning eluarmastuse mitmekihiliste tasandite. Filmi lõputu ja siiras uudishimulikkus ning ambitsioonikus üllatab meid jätkuvalt uute võimalustega animafilmis. Eriti põnev on see, kuidas kasutataks selles filmis liiva.

16-minutiline “Lendurid koduteel” on teostatud täiesti uuenduslikus liivaanimatsiooni tehnikas ja see valmis Eesti Joonisfilmi koostöös National Film Board of Canada’ga. Film on inspireeritud Priit Pärna samanimelisest söejoonisest ja räägib loo kolme lenduri pikast ja rängast koduteest, kus kõrbekuumus vaheldub mägede jäise tuulega, mudamülgaste ja moskiitodega. Lootusetute päevade vahel on aga ööd, mis on täis fantaasiat ja erootikat.

Film on Olga ja Priit Pärna meeste maailma triloogia 2. osa.

Filmi koduleht: http://www.joonisfilm.ee/filmid/lendurid-koduteel

Treiler: https://vimeo.com/104420748
https://vimeo.com/106099871

Lisainfo festivali kohta: http://animationfestival.no/award-winners-2014/