PRIIT TENDER

Sündinud 7. veebruaril 1971 Tallinnas.Priit Tender

1994 Tallinna Ülikool, kunstiõpetuse eriala
1989 Tallinna 44. Keskkool

Filmid
1995  1895 (joonisfilm, rež. Priit Pärn ja Janno Põldma), kaaskunstnik.

1996 GRAVITATSIOON (joonisfilm), režissöör

  • Auhind “Suur Vanker” parima filmi ja TV kunstniku töö eest , Tallinn 1996
  • Parima debüütfilmi auhind Oslo animafilmide festival, Norra 1997

1998 VARES JA HIIRED (nukufilm; kaasrežissöör Mikk Rand), režissöör

  • Teine auhind “Silver Herring” Blue Sea festivalil, Soome 1998
  • Filmikriitikute (FIPRESCI) auhind Annecy festivalil, Prantsusmaa 1999
  • Kolmas auhind lühifilmide kategoorias ja parima stsenaarium Souli festivalil, Lõuna-Korea 1999

1999 VIOLA (joonisfilm), režissöör

  • Grand Prix seitsmendal Põhjamaade ja Balti riikide Animafilmide festivalil Animerte Dager, Norra 2000
  • Žürii  eripreemia 8. rahvusvahelisel Hiroshima animafilmide festivalil, Jaapan 2000

2001 MONT BLANC (joonisfilm), režissöör

  • Eesti Filmiajakirjanike Ühingu preemia “Aasta parim film 2001″
  • Teine auhind 14. rahvusvahelisel anima- ja lühifilmide festivlil Dresdenis, Saksamaa 2002
  • AnyZone kategooria auhind Hollandi animafilmide festivalilt, Holland 2002

2002 REBASENAINE (nukufilm), režissöör

  • Parima filmi Grand Prix Põhjamaade ja Balti riikide animafilmide festivalil Animerte Dager, Norra 2003
  • SPECIAL DIPLOMA FOR ARTISTIC MERITS Rahvusvaheline keskkonnafilmide festival, Sankt Peterburg, Venemaa

2003-2005 FRANK JA WENDY (kaasautorid P.Pärn, Ü.Pikkov, K.Jancis / joonisfilm / 7 filmi x 9,5 min / 75 min), režissöör

  • Eesti Kultuurkapitali aastapreemia aasta parimale animafilmile, 2005
  • Eesti Ekspressi kultuurilisa Areen aastapreemia, 2005
  • Päeva parim film Eesti filmi päevadel (2. film – Hunbgerburger), 2005
  • Auhind parima telefilmi ja -seriaali eest rahvusvahelisel animafilmide festivalil AniFest, Tšehhi 2005
  • Publiku parima animafilmi auhind festivalil Fest-Festival de Cinema & Video, Espinho, Portugal 2006

2005 MIRJAMI PEITUSEMÄNG (nukufilm lastele), režissöör

2006 SÕNUM NAABRITELE (joonisfilm), režissöör

  • Eripreemia animatsiooni eest DaKINO rahvusvahelisel filmifestivalil, Bukarest, Rumeenia 2007

2007 TAIMNE DIREKTOR (lühipala joonisfilmist MUST LAGI)

  • Eesti Kultuurkapitali aastaauhind parimale animafilmile

2007 MIRIAMI TEATRISEIKLUS (nukufilm lastele), režissöör

2008 KÖÖGI DIMENSIOONID (joonisfilm), režissöör

  • „Honourable Mention“ Ottawa animafilmide festivalil, Kanada 2010
  • Festivali žürii eriauhind Hiroshima rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Jaapan 2010

2008 MIRJAMI KATKINE PILT (nukufilm lastele), režissöör

2012 MIRJAMI ROHELISED TÄPID (nukufilm lastele), režissöör

2012 USSINUUMAJA (joonisfilm), režissöör

  • Parima Balti filmi preemia Riia lühifilmifestivalil “2Annat”, Läti 2013
  • Armeenia Kinoliidu auhind Jerevani rahvusvahelisel animafilmi festivalil, Armeenia 2013
  • Äramärkimine Animated Encounters lühifilmide festivalil Bristolis, Inglismaa 2013

2010- MEHHIKO EKSPRESS (täispikk animafilm, arenduses), režissöör

2015 ALATEADVUSE MAJA (joonisfilm, tootmises), režissöör

  • Grand Prix jutustava lühifilmi kategoorias Hollandi animafilmide festivalil, Holland 2015
  • Parima Euroopa lühifilmi auhind animafilmi kategoorias filmifestivalilt GoShort, Holland 2015
  • Žürii eripreemia rahvusvaheliselt filmifestivalilt Artfilmfest, Slovakkia 2015
  • Žürii eriauhind animafestivalilt Isomnia, Venemaa 2015
  • Auhind parima animatehnika eest Ottawa rahvusvaheliselt animafilmide festivalilt, Kanada 2015
  • Žürii diplom rahvusvaheliselt animafilmide festivalilt KROK, Ukraina 2015
  • Parima Baltimaa auhind Riia rahvusvaheliselt lühifilmide festivalilt „2Annas“, Läti 2015

***

2004-2008 kunstiline konsultant nukufilmidele PORGAND, PORGANDI TEATRISEIKLUS, PORGAND SUVITAB

2007 Storyboard nukufilmile MIRJAMI VÄRVID

Muud filmiliigid:

2001 ANIMA TSOON (13×20 min. teleseriaal eesti animatsiooni ajaloost, ETV), stsenarist

2008 TRONJI (30×30 min. teleseriaal lastele, Ragdoll/BBC), kolme 5 min. mängufilmiklipi produtsent/režissöör.

Töökogemus õppejõuna:

2006 – 2012 Balti Filmi- ja Meediakool, loengusari animatsiooni montaažist

2008 EKA Animatsiooniosakond, loengusari animatsiooni tehnikatest.

2005 – 2008 loengud külalislektorina Rhode Island School of Design (USA), Ljubljana Art Academy (Sloveenia), Royal College of Art (Inglismaa).

Muu:

2006-2008 Illustratsioonid juhtimisajakirjale DIRECTOR