JANNO PÕLDMA

Sündis 7. novembril 1950 Tallinnas.

1969.a. lõpetas Tallinna 36. Keskkooli.
Alates 1973.a. töötab “Tallinnfilmis”. Alul operaatori assistendina, seejärel operaatorina. On filminud üles umbes 20 joonisfilmi (enamik Priit Pärna filme, Rein Raamatu “Suur Tõll”, “Põrgu” jne.) 1991.a. debüteeris “Tallinnfilmi” stuudios “Nukufilm” nukufilmi “Vennad ja õed” režissöörina.

On kirjutanud lasteraamatud:
“Džuudopoisid”
„Lepatriinude jõulud“
„Lotte ja kuukivi saladus“
„Lotte aabits“ – koos Heiki Ernitsaga

On kirjutanud mängufilmi stsenaariumi “Lammas all paremas nurgas” – 1992, lavastaja Lembit Ulfsak.

On kirjutanud näidendid:
“Poiss, kes ei tahtnud olla näitleja” – Rakvere Teater, lavastaja Madis Kalmet;
“Teekond punktist A punkti B” – Viljandi Teater, lavastaja Kalju Komissarov;
“Koerapulm” – Nukuteater, lavastaja Ivo Eessalu;
“Sõber kurk” – Nukuteater, lavastaja Eero Spriit
“Kirp, täi ja 1ik lehm” – Nukuteater, lavastaja Janno Põldma.
„Lepatriinude jõulud“ – Nukuteater, lavastaja Janno Põldma
„Detektiiv Lotte“ – muusikal, teater Vanemuine, lavastaja Ain Maeots
„Kosmonaut Lotte“ – muusikal, teater Vanemuine, lavastaja Ain Maeots
„Lotte jõulud“, teater Vanemuine, lavastaja Ain Maeots

Abielus, kaks last.

Filmid:

1991 VENNAD JA ÕED (nukufilm / 10 min / 35mm)

1992 OTTO ELU (nukufilm / 10 min / 35mm)
1994 SÜNNIPÄEV (joonisfilm / 10 min / 35mm)

  • Eesti Vabariigi riiklik kultuuripreemia filmi eest “Sünnipäev”, 1994
  • Žürii eriauhind Fantoche’i rahvusvaheline animafilmide festival, Šveits 1995

1995 1895 (kaasrežissöör Priit Pärn / joonisfilm / 30 min / 35mm)

  • Noorte žürii 3. auhind 11. rahvusvaheline Odense filmifestival, Taani 1995
  • Venemaa ASIFA auhind filmifestivalil “Krok 95″ Kiievis, Ukraina 1995
  • Vene kriitikute auhind filmifestivalil “Krok 95″ Kiievis, Ukraina 1995
  • Žürii C kategooria auhind 19. rahvusvahelisel animafilmide festivalil “Cinanima” Espinhos, Portugal 1995
  • Eesti filmikriitikute (FIPRESCI) preemia “Aasta parim film”, 1995
  • Kultuurkapitali Johannes Pääsukese nimeline aastapreemia, 1995
  • Eesti Vabariigi riiklik kultuuripreemia filmi eest “1895″ (1995)
  • Festivali žürii eriauhind Baticum Film & TV Festivalil Bornholmis, Taani 1996
  • Grand Prix Oslo rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Norra 1996
  • Grand Prix 12. Zagrebi rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Horvaatia 1996
  • Horvaatia filmikriitikute auhind 12. Zagrebi rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Horvaatia 1996
  • Auhind Magic Chrystal 6. rahvusvahelisel filmifestivalil Arsenals, Läti 1996
  • Auhind parima kunstilise lahenduse eest Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Kanada 1996
  • Grand Prix Pärnu Filmipäevadel 1997
  • Väljapaistva filmi auhind üldkategoorias Souli animafilmide festivalil, Lõuna-Korea 1997

1997 TOM JA FLUFFY ( kaasrežissöörid Heiki Ernits ja Leo Lätti / joonisfilm / 13 x 6 min / Beta SP)

  • Peapreemia seriaalide kategoorias Pärnu Filmipäevadel 1997

1999 ARMASTUSE VÕIMALIKKUSEST (joonisfilm / 16 min / 35mm)

  • Vaikse ookeani piirkonna filmi ja televisiooni Grand Prix 3. Brisbane animafilmide festivalil, Austraalia 2000
  • Zack Schwartzi nimeline auhind parima dramaturgia eest Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Austraalia 2000

2000 LOTTE (kaasrežissöör Heiki Ernits / joonisfilm / 13 x 5 min / Beta SP,)

  • Kultuurkapitali aastapreemia, 2000
  • Eesti Filmiajakirjanike Ühingu preemia “Aasta parim film”, 2000

2001 LEPATRIINUDE JÕULUD (kaasrežissöör Heiki Ernits / jooniosfilm / 51 min / Beta SP)

  • I preemia täispikkade animafilmide kategoorias rahvusvahelisel animafilmide festivalil “Krok 2002″ Kiievis, Ukraina 2002
  • Preemia rahvusvaheliselt lastefilmide festivalilt “Golden Fish” Moskva, Venemaa 2002

2002 KONTSERT PORGANDIPIRUKALE (kaasrežissöör Heiki Ernits / joonisfilm/ 12 min / 35mm)

  • Žürii ergutuspreemia Hida I rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Jaapan 2003
  • Parim animafilm I rahvusvahelisel animafilmide festivalil BIMINI, Läti 2003
  • Laste žürii preemia 43. rahvusvahelisel laste- ja noorsoofilmide festivalil ZLIN, Tšehhi 2003
  • Parim lastefilm I rahvusvahelisel animafilmide festivalil TINDIRINDIS, Leedu 2003
  • Auhind Hõbedane Elevant parima animafilmi kategoorias 13. rahvusvaheliselt lastefilmide festivalilt Golden Elephant, India 2003
  • Žürii eripreemia rahvusvahelisel animafilmide festivalil I Castelli Animati, Itaalia 2003

2006 LEIUTAJATEKÜLA LOTTE (kaasrežissöör Heiki Ernits / joonisfilm / 81 min / 35mm)

  • Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond Ene ja Tõnis Kase sihtkapitali preemia 2006 aasta parimale filmile
  • Laste žürii auhind parimale täispikale filmile ja rahvusvahelise žürii parima täispika animatsiooni auhind DIVERCINE rahvusvahelisel lastefilmide festival Montevideo, Uruguay 2007
  • Parim täispikk animatsioon LIELAIS KRISTAPS, Riia 2007
  • Fred, der Goldene Gossi, laste žürii auhind festivali parimale filmile 19. Bielefeldi laste festivalil, Saksamaa 2007
  • Parim täispikk animatsioon TINDIRINDISe rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Leedu 2007

2007 SÜGISELEEGIA (2 min / 35mm / lühipala joonisfilmist MUST LAGI)
2011 LOTTE JA KUUKIVI SALADUS (kaasrežissöör Heiki Ernits / joonisfilm / 76 min / 35mm)

  • Kultuurkapitali auhind PUBLIKU FILM 2012
  • Publiku peapreemia Leedsi noorsoofilmide festivalil, Suurbritannia 2012
  • Laste täispikkade filmide 3. auhind rahvusvahelisel animafilmide festivalil ANIMA MUNDI, Brasiilia 2012
  • Parim täispikk animatsioon rahvusvahelisel festivalil NUEVA MIRADA, Argentina 2012,  
  • Žürii diplom rahvusvahelisel animafilmide festivalil TINDIRINDIS, Leedu 2012
  • Žürii diplom rahvusvahelisel animafilmide festivalil ReAnimania, Armeenia 2012
  • Täispikkade filmide 2. auhind rahvusvahelisel laste filmide festivalil Chicagos, USA 2012
  • Parim muinasjutufilm Minski rahvusvahelisel filmifestivalil LISTOPAD, Valgevene 2012
  • Parim animafilm rahvusvahelisel lastefilmide festivalil Bengaluru, India  2013
  • Parim animafilm rahvusvahelisel lastefilmide festivalil CMS Lucknow, India 2013
  • 3. auhind laste ja noorsoofilmide festivalil KINOJAZDA, Poola 2013
  • Lastežürii eriauhind laste ja noorsoofilmide festival KINOJAZDA, Poola 2013
  • Publiku peapreemia „Golden Centipede“ laste ja noorsoofilmide festival KINOJAZDA, Poola 2013