HEIKI ERNITS

Sündinud 24.03.1953

1965-1971 Kohila Keskkool

1975 lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi kunsti- ja tööõpetuse erialal.

1975 Tallinna  42. Keskkooli tööõpetuse õpetaja

1977 teenistus Nõukogude armees suurtükiväe polgus Belogorskis ( Habarovski oblast – Siber)

1978 aastast tööl “Tallinnfilmis” joonisfilmide kunstnikuna ja hiljem režissöörina. Esimene filmitöö oli Rein Raamatu joonisfilmi “Põld” (1978) kunstnik-lavastaja assistendina.

Töötanud fotograafina, õpetajana , filmistuudios “Tallinnfilm“ joonisfilmide kunstnik-lavastajana ja  rezissöörina.

Kunstnik-illustraator, teinud kaastööd paljudele väljaannetele – ajakirjadele  “Pikker”, “Põhjanael”, „Täheke“, „Anne“, „Kultuur ja elu“,  jpt.

Nädalalehe  „Eesti Ekspress“ karikaturist-illustraator aastast 1993

Teinud mitmeid reklaamfilme, näiteks – “Hyndai computers” – auhinnatud Eesti reklaamfilmide konkursil 1993 aastal, “Mazda 626”, “Lada” – auhind 1991 Helsingi reklaamfilmide konkursil, “Ofelia viin”, “Postimees”, “Kalevi jõulutervitus 1997”, “Kalevi jõulutervitus 1998”, „Maisamokk“, “Põhja Eesti pank” jpt.

Osalenud mitmetel karikatuurinäitustel Eestis ja välismaal, auhind “Kuldhammas” näituselt “Homo Sapiens” Vilniuses 1983 aastal. Kujundanud plakateid , reklaamkampaaniaid, erinevate toodete pakendeid, postkaarte.

Personaalnäitused : “Vähk”, 1996, “Lehm” 1998, “Veri” 1999, „President“ 2001, „Lotte reis Lõunamaale“ 2002, „Leiutajateküla Lotte“ 2008, „Illustratsioonid“ 2009

Joonisfilmid:

1978 KAS ON IKKA RASVANE kunstnik-lavastaja

1980 SUUR TÕLL kunstnik-lavastaja ( peakunstnik Jüri Arrak)

1981 KOHTUMINE režissöör ja kunstnik (lühipala joonisfilmist “1+1+1″ / 10 min / 35mm)

1983 PÕRGU kunstnik-lavastaja( kaaskunstnik  Valter Uusberg)

1984 KALLE JA KOLL rešissöör ja kunstnik (joonisfilm / 10 min / 35mm)

1985 – 87 RAMSESE VEMBUD I – IV režissöör (joonisfilm / 4×10 min / 35mm)

1989 SAMMAS režissöör ja kunstnik (joonisfilm / 10 min / 35mm)

1990 JA NII IGAL ISSANDA AASTAL režissöör ja kunstnik (lühipala joonisfilmist “3 x 1”)

1991 ÄRASÕIT režissöör ja kunstnik (joonisfilm / 10 min / 35mm)

  • Noorte žürii auhind Tampere rahvusvahelisel lühifilmide filmifestivalil, Soome 1992

1994 JAAGUP JA SURM režissöör ja kunstnik (joonisfilm / 10 min / 35mm)

1995 TALLINNA LEGENDID režissöör (kaasrežissöör Leo Lätti / joonisfilm / 14 min / 35mm)

  • Žürii eripreemia Kieli rahvusvahelisel arheoloogiliste filmide festivalil, Saksamaa 1996

1997 TOM JA FLUFFY režissöör ja peakunstnik (kaasrežissöörid Janno Põldma ja Leo Lätti / joonisfilm / 13 x 6 min / Beta SP)

  • Peapreemia seriaalide kategoorias Pärnu Filmipäevadel 1997

2000 LOTTE režissöör ja peakunstnik  (kaasrežissöör Janno Põldma / joonisfilm / 13 x 5 min / Beta SP)

  • Kultuurkapitali aastapreemia, 2000
  • Eesti Filmiajakirjanike Ühingu preemia “Aasta parim film 2000″

2001 LEPATRIINUDE JÕULUD režissöör ja peakunstnik  (kaasrežissöör Janno Põldma / jooniosfilm / 51 min / Beta SP)

  • I preemia täispikkade animafilmide kategoorias rahvusvahelisel animafilmide festivalil “Krok 2002″ Kiievis, Ukraina 2002
  • Preemia rahvusvaheliselt lastefilmide festivalilt “Golden Fish” Moskva, Venemaa 2002

2002 KONTSERT PORGANDIPIRUKALE (kaasrežissöör Janno Põldma / joonisfilm/ 12 min. / 35mm)

  • Žürii ergutuspreemia Hida I rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Jaapan 2003
  • Parim animafilm I rahvusvahelisel animafilmide festivalil BIMINI, Läti 2003
  • Laste žürii preemia 43. rahvusvahelisel laste- ja noorsoofilmide festivalil ZLIN, Tšehhi 2003
  • Parim lastefilm I rahvusvahelisel animafilmide festivalil TINDIRINDIS, Leedu 2003
  • Auhind Hõbedane Elevant parima animafilmi kategoorias 13. rahvusvaheliselt lastefilmide festivalilt Golden Elephant, India 2003
  • Žürii eripreemia rahvusvahelisel animafilmide festivalil I Castelli Animati, Itaalia 2003

2006 LEIUTAJATEKÜLA LOTTE (kaasrežissöör Janno Põldma / joonisfilm / 81 min / 35mm)

  • Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond Ene ja Tõnis Kase sihtkapitali preemia 2006 aasta parimale filmile
  • Laste žürii auhind parimale täispikale filmile ja rahvusvahelise žürii parima täispika animatsiooni auhind DIVERCINE rahvusvahelisel lastefilmide festival Montevideo, Uruguay 2007
  • Parim täispikk animatsioon LIELAIS KRISTAPS, Riia 2007
  • Fred, Der Goldene Gossi, laste žürii auhind festivali parimale filmile 19. Bielefeldi laste festivalil, Saksamaa 2007
  • Parim täispikk animatsioon TINDIRINDISe rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Leedu 2007

2007 TULED ÖÖS (2 min / 35mm / lühipala joonisfilmist MUST LAGI)
2009 LEIUTAJATEKÜLA Eest Vabariigi 90 aastapäevale pühendatud 2 min lühifilmid (Rahvas, President, Kool, Pank, Parlament, Rahvused)
2011 LOTTE JA KUUKIVI SALADUS (kaasrežissöör Janno Põldma / joonisfilm / 76 min / 35mm)

  • Kultuurkapitali auhind PUBLIKU FILM 2012
  • Publiku peapreemia Leedsi noorsoofilmide festivalil, Suurbritannia 2012
  • Laste täispikkade filmide 3. auhind rahvusvahelisel animafilmide festivalil ANIMA MUNDI, Brasiilia 2012
  • Parim täispikk animatsioon rahvusvahelisel festivalil NUEVA MIRADA, Argentina 2012,  
  • Žürii diplom rahvusvahelisel animafilmide festivalil TINDIRINDIS, Leedu 2012
  • Žürii diplom rahvusvahelisel animafilmide festivalil ReAnimania, Armeenia 2012
  • Täispikkade filmide 2. auhind rahvusvahelisel laste filmide festivalil Chicagos, USA 2012
  • Parim muinasjutufilm Minski rahvusvahelisel filmifestivalil LISTOPAD, Valgevene 2012
  • Parim animafilm rahvusvahelisel lastefilmide festivalil Bengaluru, India  2013
  • Parim animafilm rahvusvahelisel lastefilmide festivalil CMS Lucknow, India 2013
  • 3. auhind laste ja noorsoofilmide festivalil KINOJAZDA, Poola 2013
  • Lastežürii eriauhind laste ja noorsoofilmide festival KINOJAZDA, Poola 2013
  • Publiku peapreemia „Golden Centipede“ laste ja noorsoofilmide festival KINOJAZDA, Poola 2013

Kuulumine loomingulistesse liitudesse: Eesti Kinoliit, Eesti Animatsiooniliit ja Eesti Kunstnike Liidu raamatugraafika sektsiooni.

Illustreeritud raamatud:
M.J.Eisen „Näkid, kratid ja luupainajad“ 2001
„Naine võtta nalja teha“ ( väikeraamatute sari) 2002
J. Põldma „Lepatriinude Jõulud“  2002 ( 2009 )
Lotte Matemaatika õpik ja töövihik II kl. 2003
J.Viikberg ( koostaja) „Naeruga eilsest“ 2004
A.Kivirähk „Leiutajateküla Lotte“ 2006
A.Kivirähk „Kaelkirjak“ 2007 ( kaks erinevat trükki)
J.Põldma „Lotte Olümpiaraamat“ 2008
A.Kivirähk „Kaka ja kevad“ 2009
O.Arder „Ott otsib karuoblikat“ 2010
K.Kass „Nõianeiu Nöbinina“ 2010

Parima lasteraamatu illustraatori  preemia „Nukits“ 2004,  2007 ja 2010
Valgetähe IV klassi  teenetemedal 2007

kontakt: heiki@joonisfilm.ee